I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)
Šarlot – Sakramento 122:116 (9 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min).
Vašington – Sakramento 119:121 (6 sk, 2 as za 15 min).
Boston – Sakramento 96:107 (2 sk, 1 as, 2 izg.l za 14 min).
Filadelfija – Sakramento 129:105 (6 p, 2 sk, 1 ukr.l za 12 min).
Bogdan Bogdanović (Atlanta)
Hjuston – Atlanta 107:119 (7 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 20 min).
Atlanta – Oklahoma Siti 116:93 (23 p, 9-5 za tri poena, 6 sk, 3 as za 29 min).
LA Lejkers – Atlanta 94:99 (10 p, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 30 min).
Boban Marjanović (Dalas Maveriks)
Portland – Dalas 92:132 (2 p, 2 sk, 1 as za 5 min).
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Denver – Indijana 121:106 (32 p, 14 sk, 5 as, 4 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 34 min).
Denver – Šarlot 129:104 (12 p, 10 sk, 10 as, 3 izg.l za 29 min).
Denver – Čikago 131:127 (34 p, 15 sk, 9 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 42 min).
Denver – Nju Orleans 108:113 (29 p, 4-3 za tri poena, 10 sk, 10 as, 1 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl za 35 min).
Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors)
Golden Stejt – LA Lejkers 97:128 (2 p za 3 min).
Memfis – Golden Stejt 103:116 (bez učinka za 2 min).
Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)
Čikago – Oklahoma Siti 123:102 (4 p, 8 sk, 1 as, 1 izg.l za 29 min).
Atlanta – Oklahoma Siti 116:93 (4 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 27 min).
Hjuston – Oklahoma Siti 112:114 (9 p, 9 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 29 min).
ITALIJA
Pezaro – Virtus Bolonja 70:75
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 8 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 23 min.
ŠPANIJA
19 kolo
Fuenlabrada – Andora 65:75
Jovan Novak (Fuenlabrada) – 15 p, 5 as, 1 izg.l za 32 min.
21 kolo
Estudijantes – Huventud 83:90
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 14 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 28 min.
27 kolo
Saragosa – Estudijantes 104:113
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 23 p, 1 sk, 2 as, 2 ukr.l za 38 min.
Valensija – Barsa 64:80
Nikola Kalinić (Valensija) – 8 p, 3 sk, 5 as, 3 izg.l za 27 min.
Vanja Marinković (Valensija) – 9 p, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.
TURSKA
Karšijaka – Anadolu Efes 89:98
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p (5-3 za tri poena), 2 sk, 4 as, 1 izg.l za 31 min.
Fenerbahče – Bujukčekmeče 81:70
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 1 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.
NEMAČKA
Kralšajm – Bajern 74:79
Vladimir Lučić (Bajern) – 6 p, 11 sk, 3 izg.l, 1 bl za 34 min.
Oldenburg – Vehta 101:71
Stefan Peno (Vehta) – 10 p, 4 sk, 6 as, 3 izg.l za 25 min.
FRANCUSKA
Burž – Ortez 88:58
Luka Ašćerić (Burž) – 10 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 21 min.
Nanter– Roan 74:79
Nikola Rebić (Nanter) – 3 p, 1 sk, 1 as za 13 min.
ABA LIGA
7 kolo
Zadar – Budućnost62:76
Dragan Apić (Budućnost) – 2 p, 2 izg.l za 8 min.
14 kolo
Crvena zvezda mts– Cibona 85:63
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l za 24 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 6 sk, 6 as, 3 izg.l za 33 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 3 sk, 2 izg.l, 1 bl za 13 min.
22 kolo
Budućnost– Crvena zvezda mts83:63
Dragan Apić (Budućnost) – 1 p, 1 ukr.l za 2 min.
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 sk, 1 izg.l za 21 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 izg.l za 15 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 15 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 30 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 2 p za 6 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 3 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.
Partizan NIS– Mornar 83:75
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 9 p, 4 sk, 1 as, 1 bl za 33 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 11 p, 3 sk, 6 as, 3 izg.l, 1 bl za 26 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) – 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 16 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 p, 1 sk, 2 as za 10 min.
Uroš Luković (Mornar) – 6 p, 3 sk, 1 izg.l za 11 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 9 p, 2 sk za 19 min.
FMP – Cibona 90:86
Stefan Đorđević (FMP) – 7 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.
Split – Mega Sokerbet 74:65
Marko Luković (Split) – 16 p (10-4 za tri poena), 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 30 min.
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 22 p, 7 sk, 4 as, 1 ukr.l, 5 izg.l, 2 bl za 35 min.
Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 2 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 21 min.
Borac – Igokea 78:101
Nikola Jovanović (Igokea) – 16 p, 10 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 21 min.
Dalibor Ilić (Igokea) – 14 p, 10 sk, 1 as za 27 min.
Stefan Pot (Igokea) – 8 p, 1 sk, 3 as, 1 izg.l za 16 min.
JAPAN
Stevan Jelovac(San-En Neofeniks)
Osaka – San-En Neofeniks 98:91 (25 p, 7-4 za tri poena, 11 sk za 29 min).
San-En Neofeniks – Akita 83:88 (19 p, 12 sk, 1 as, 3 ukr.l za 34 min).
EVROLIGA
Panatinaikos – Crvena zvezda mts82:86
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 1 sk, 1 ukr.l za 23 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 5 sk, 1 as za 21 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 2 sk, 2 as, 3 izg.l za 15 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk za 11 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 5 sk, 1 izg.l, 1 bl za 17 min.
Bajern – Anadolu Efes 80:79
Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 3 sk za 31 min.
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 19 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 34 min.
Armani Milano – Barselona 56:72
Vladimir Micov (Armani Milano) – 6 p, 1 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.
Fenerbahče – Žalgiris 84:61
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 9 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 16 min.
Himki – Valensija 68:77
Nikola Kalinić (Valensija) – 10 p, 5 sk, 3 as, 3 ukr.l, 3 izg.l, 2 bl za 34 min.
Izvor: KSS