I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
ITALIJA
Virtus Bolonja – Kremona 92:95
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 22 p (6-4 za tri poena), 2 sk, 4 as, 3 izg.l za 25 min.
Trevizo – Breša 87:94
Dušan Ristić (Breša) – 14 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l za 19 min.
ŠPANIJA
Valensija – Unikaha 66:71
Nikola Kalinić (Valensija) – 14 p, 5 sk, 1 ukr.l za 27 min.
Burgos – Baskonija 91:89
Dejan Kravić (Burgos) – 16 p, 3 sk, 2 as, 3 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 20 min.
TURSKA
Orman – Anadolu Efes 76:115
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 15 p, 2 sk, 9 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.
ABA LIGA
Borac – Crvena zvezda mts64:95
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk za 13 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 5 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 22 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 1 as, 1 ukr.l za 5 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 20 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 5 sk, 2 izg.l za 13 min.
Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 2 sk, 1 izg.l, 2 bl za 12 min.
Partizan NIS– Budućnost 99:101
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 10 p, 2 sk, 1 as, 1 bl za 29 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 12 p, 5 sk, 1 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 24 p, 7 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 39 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) –3 p, 3 sk, 1 as za 8 min.
Stefan Janković (Partizan NIS) – 6 p, 7 sk, 3 as za 11 min.
Dragan Apić (Budućnost) – 12 p, 5 sk, 2 as, 1 izg.l za 14 min.
Mega Sokerbet – Zadar 90:87
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 18 p, 4 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 33 min.
EVROLIGA
Crvena zvezda mts– Baskonija 90:73
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk, 1 as, 2 ukr.l za 21 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 16 p (5-4 za tri poena), 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 2 sk, 1 ukr.l za 9 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 5 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 22 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 8 sk, 1 as za 19 min.
Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 izg.l za 2 min.
Anadolu Efes – Fenerbahče 71:80
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 7 p, 2 sk, 1 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.
Alba – Bajern 72:90
Vladimir Lučić (Bajern) – 14 p, 6 sk, 1 as, 1 ukr.l za 24 min.
Panatinaikos – Olimpijakos 71:78
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 9 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 27 min.
Real – Valensija 77:93
Nikola Kalinić (Valensija) – 10 p, 8 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.
EVROKUP
Partizan NIS– Venecija 95:73
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 3 p, 4 sk za 17 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 4 p, 6 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 23 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 17 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 23 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) – 2 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 16 min.
Stefan Janković (Partizan NIS) – 5 p, 3 sk za 7 min.
Virtus Bolonja – Lokomotiva Kubanj 85:79
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 18 p, 2 sk, 7 as, 1 izg.l za 26 min.
Mornar – Unikaha 90:80
Uroš Luković (Mornar) – 6 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 13 min.
Breša – Ulm 87:84
Dušan Ristić (Breša) – 12 p, 8 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min.
Burž – Huventud 77:84
Luka Ašćerić (Burž) – 2 p, 1 sk za 13 min.
Bulonj – Budućnost 83:89
Dragan Apić (Budućnost) – 8 p, 2 sk, 1 izg.l, 1 bl za 13 min.
Izvor: KSS