Advertisement

I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Atlanta)

Atlanta – Orlando 112:96 (14 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l za 31 min).

Njujork – Atlanta 137:127 (20 p, 10-4 za tri poena, 6 sk, 4 as, 3 ukr.l, 4 izg.l za 42 min).

Atlanta – Milvoki 111:104 (32 p, 11-6 za tri poena, 1 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 37 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Memfis 139:137 (47 p, 15 sk, 8 as, 7 izg.l, 1 bl za 45 min).

Portland – Denver 105:106 (25 p, 9 sk, 5 as, 4 izg.l, 1 bl za 36 min).

Golden Stejt – Denver 118:97 (19 p, 6 sk, 6 as, 1 izg.l za 33 min).

Denver – Hjuston 129:116 (24 p, 8 sk, 12 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 29 min).

Nemanja Bjelica (Majami Hit) – nije igrao.

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)– nije igrao.

Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors)

Golden Stejt – Denver 118:97 (1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 2 min).

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)

Vašington – Oklahoma Siti 119:107 (8 p, 4 sk, 5 as, 1 ukr.l, 6 izg.l za 30 min).

Indijana – Oklahoma Siti 122:116 (2 p, 2 sk, 1 as za 5 min).

Oklahoma Siti – Vašington 109:129 (8 p, 3 sk, 1 ukr.l, 4 izg.l, 2 bl za 25 min).

 

ITALIJA

Virtus Bolonja – Trevizo 97:68

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 1 sk, 4 as za 8 min.

ŠPANIJA

Valensija  Bilbao 99:90

Nikola Kalinić (Valensija) – 13 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 28 min.

Manresa – Estudijantes 102:101

Aleksa Avramović (Estudijantes) – 24 p, 4 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 36 min.

Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 19 p, 1 sk, 4 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Burgos – Saragosa 95:98

Dejan Kravić (Burgos) – 15 p, 6 sk, 1 ukr.l, 4 bl za 30 min.

Gran Kanarija – Burgos 83:74

Dejan Kravić (Burgos) – 14 p, 5 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 19 min.

Fuenlabrada – Real 76:90

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 8 p, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.

NEMAČKA

Bajern – Alba 62:100

Vladimir Lučić (Bajern) – 4 p, 1 sk, 4 as, 1 izg.l za 13 min.

Kralšejm – Vehta 98:81

Stefan Peno (Vehta) – 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 6 min.

VTB LIGA

Himki – Avtodor 80:84

Dušan Ristić (Avtodor) – 14 p, 10 sk, 1 bl za 29 min.

FRANCUSKA

Burž – Šalon 88:85

Danilo Anđušić (Burž) – 25 p, 2 sk, 3 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 37 min.

Luka Ašćerić (Burž) – 2 p za 8 min.

Orlean – Nanter 89:98

Nikola Rebić (Nanter) – 2 p, 1 as, 1 ukr.l za 13 min.

ABA LIGA

Krka – Crvena zvezda mts57:98

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 3 as, 1 ukr.l za 18 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 15 p, 5 sk, 5 as, 2 ukr.l za 30 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 27 min.

Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 12 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 12 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 3 sk za 18 min.

JAPAN

San-En Neofeniks – Osaka 101:105

Stevan Jelovac (San-En Neofeniks) – 18 p, 4 sk, 1 as, 4 izg.l za 38 min.

 

EVROLIGA– Plej-of

1. meč

Anadolu Efes -Real 90:63

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 7 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Armani Milano – Bajern 79:78

Vladimir Micov (Armani Milano) – 8 p, 2 sk, 1 ukr.l za 17 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 6 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

CSKA – Fenerbahče 92:76

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 11 p, 2 sk, 1 as, 3 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 23 min.

2. meč

Anadolu Efes – Real 91:68

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p (5-5 za tri poena), 4 sk, 3 as, 3 izg.l za 28 min.

Armani Milano – Bajern 80:69

Vladimir Micov (Armani Milano) – 2 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 11 p, 8 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 34 min.

CSKA – Fenerbahče 78:67

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 27 p (7-4 za tri poena), 2 sk, 3 as, 1 izg.l za 38 min.


Izvor: KSS

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here