Advertisement

I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Nemanja Bjelica (Majami Hit)

Majami – Čikago 102:110 (1 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 11 min).

Bogdan Bogdanović (Atlanta)

Detorit – Atlanta 100:86 (17 p, 7 sk, 5 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 36 min).

Atlanta – Čikago 108:97 (15 p, 6 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 36 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Sakramento – Dalas 113:106 (10 p, 1 sk, 1 izg.l za 9 min).

Golden Stejt – Dalas 103:133 (2 p, 2 sk za 4 min).

Detroit – Dalas 105:115 (4 p, 7 sk, 2 as za 10 min).

Dalas – Sakramento 99:111 (8 p, 7 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 12 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Memfis 120:96 (24 p, 15 sk, 5 as, 2 ukr.l, 6 izg.l za 30 min).

Denver – Nju Orleans 114:112 (32 p, 7 sk, 8 as, 3 ukr.l, 6 izg.l, 3 bl za 36 min).

Denver – Toronto 121:111 (19 p, 11 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min).

LA Klipers – Denver 104:110 (30 p, 14 sk, 7 as, 1 bl za 33 min).

Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors)

Hjuston – Golden Stejt 87:113 (3 sk, 1 izg.l za 5 min).

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Tander)

Filadelfija – Oklahoma 121:90 (8 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 30 min).

Boston – Oklahoma Siti 115:119 (12 p, 6 sk, 4 as, 2 izg.l za 27 min).

Oklahoma Siti – Nju Orleans 95:109 (8 p, 9 sk, 1 as, 1 ukr.l za 28 min).

Oklahoma Siti – Feniks 120:123 (4 p, 2 as za 10 min).

ITALIJA

Pezaro – Armani Milano 81:88

Vladimir Micov (Armani Milano) – 15 p, 4 sk, 3 as za 22 min.

ŠPANIJA

Valensija – Estudijantes 100:89

Nikola Kalinić (Valensija) – 19 p, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l za 27 min.

Aleksa Avramović (Estudijantes) – 13 p, 1 sk, 5 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 35 min.

Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 4 p, 2 sk, 8 as, 2 izg.l za 23 min.

Fuenlabrada – Tenerife 98:65

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 6 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l za 24 min.

NEMAČKA

Gisen – Vehta 100:82

Stefan Peno (Vehta) – 6 p, 4 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

FRANCUSKA

Burž – Le Portel 101:72

Danilo Anđušić (Burž) – 25 p (7-4 za tri poena), 2 sk, 5 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 28 min.

Luka Ašćerić (Burž) – 2 sk, 4 as, 1 izg.l, 1 bl za 22 min.

Gravelin – Nanter 81:102

Nikola Rebić (Nanter) – 1 as, 1 ukr.l za 8 min.

ABA LIGA

26. kolo

Zadar – Crvena zvezda mts70:90

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 11 p, 1 as, 1 ukr.l za 15 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 5 sk, 2 as, 1 izg.l za 25 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 16 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 21 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 3 sk, 1 ukr.l za 23 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 1 sk, 1 izg.l, 1 bl za 14 min.

Partizan NIS– Split 80:58

Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 7 p, 2 sk, 1 as za 21 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 13 p, 3 sk, 4 as, 1 izg.l za 21 min.

Nikola Janković (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.

Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 p, 1 sk, 2 as za 20 min.

Marko Luković (Split) – 12 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l, 2 bl za 29 min.

FMP – Krka 91:85

Stefan Đorđević (FMP) – 14 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.

Cedevita Olimpija – Mega Sokerbet 85:79

Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 10 p, 2 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

Igokea – Mornar 79:88

Nikola Jovanović (Igokea) – 20 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Dalibor Ilić (Igokea) – 14 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 30 min.

Stefan Pot (Igokea) – 10 p, 3 sk, 3 as, 1 izg.l za 19 min.

Uroš Luković (Mornar) – 6 p, 2 sk za 17 min.

Marko Jeremić (Mornar) – 2 p, 2 sk, 2 as za 16 min.

Polufinale plej-ofa

1. meč

Crvena zvezda mts– Igokea 76:61

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 3 sk, 3 as za 22 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 9 sk, 3 izg.l, 1 bl za 21 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 4 sk, 3 as, 1 izg.l za 23 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 3 sk, 1 as za 13 min.

Nikola Jovanović (Igokea) – 9 p, 5 sk, 1 as, 1 bl za 15 min.

Dalibor Ilić (Igokea) – 4 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 19 min.

Stefan Pot (Igokea) – 6 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 10 min.

Budućnost – Mornar 97:88

Uroš Luković (Mornar) – 9 p, 2 sk za 12 min.

Marko Jeremić (Mornar) – 3 p, 2 sk, 2 izg.l za 14 min.

JAPAN

Stevan Jelovac(San-En Neofeniks)

San-En Neofeniks – Osaka 79:91 (16 p, 13 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 34 min).

Si Horsens – San-En Neofeniks 91:68 (23 p, 11 sk, 3 as, 1 izg.l za 32 min).

Si Horsens – San-En Neofeniks 80:75 (19 p, 16 sk, 4 as, 1 izg.l za 30 min).

EVROLIGA– TOP 8

3. meč

Real – Anadolu Efes 80:76

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 29 p (9-5 za tri poena), 3 sk, 6 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 32 min.

Bajern – Armani Milano 85:79

Vladimir Lučić (Bajern) – 27 p (5-4 za tri poena), 7 sk, 1 as, 2 izg.l za 34 min.

Vladimir Micov (Armani Milano) – 2 p, 2 sk, 1 izg.l za 14 min.

Fenerbahče – CSKA 68:85

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.

4. meč

Real – Anadolu Efes 82:76

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 9 p, 1 sk, 1 as, 6 izg.l za 21 min.

Bajern – Armani Milano 85:82

Vladimir Lučić (Bajern) – 12 p, 3 sk, 2 ukr.l za 32 min.

Vladimir Micov (Armani Milano) – bez učinka za 6 min.


Izvor: KSS

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here