I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Bogdan Bogdanović (Atlanta)
Filadelfija – Atlanta 118:102 (14 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 41 min).
Atlanta – Filadelfija 111:127 (19 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 39 min).
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Feniks – Denver 122:105 (22 p, 9 sk, 3 as, 2 ukr.l, 4 izg.l, 3 bl za 36 min).
Feniks – Denver 123:98 (24 p, 13 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 30 min).
Denver – Feniks 102:116 (32 p, 20 sk, 10 as, 2 izg.l, 1 bl za 40 min).
Denver – Feniks 118:125 (22 p, 11 sk, 4 as, 1 bl za 28 min).
ITALIJA – Finale plej-ofa
2. meč
Armani Milano – Virtus Bolonja 72:83
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 21 p (9-5 za tri poena), 4 sk, 5 as, 1 ukr.l, 7 izg.l za 22 min.
3. meč
Virtus Bolonja – Armani Milano 76:58
Vladimir Micov (Armani Milano) – 8 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l za 24 min.
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 12 p, 4 sk, 6 as, 3 izg.l za 26 min.
4. meč
Virtus Bolonja – Armani Milano 73:62
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 10 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.
Vladimir Micov (Armani Milano) – 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 16 min.
ŠPANIJA – Polufinale plej-ofa
2. kolo
Valensija – Real 85:67
Nikola Kalinić (Valensija) – 6 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 22 min.
3. kolo
Real – Valensija 80:77
Nikola Kalinić (Valensija) – 13 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.
TURSKA – Finale plej-ofa
3. meč
Fenerbahče – Anadolu Efes 66:93
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 11 p, 1 sk, 8 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 28 min.
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 8 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.
NEMAČKA– Finale plej-ofa
1. meč
Alba – Bajern 89:86
Vladimir Lučić (Bajern) – 12 p, 5 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 36 min.
2. meč
Alba – Bajern 66:76
Vladimir Lučić (Bajern) – 26 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 35 min.
3. meč
Bajern – Alba 69:81
Vladimir Lučić (Bajern) – 10 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 27 min.
4. meč
Bajern – Alba 79:86
Vladimir Lučić (Bajern) – 7 p, 5 sk, 1 as, 2 izg.l za 34 min.
FRANCUSKA
37. kolo
Burž – Šalon Rems 84:74
Danilo Anđušić (Burž) – 18 p, 1 sk, 2 as, 5 izg.l za 24 min.
Luka Ašćerić (Burž) – 9 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 23 min.
Nanter – Asvel 83:101
Nikola Rebić (Nanter) – 10 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 16 min.
38. kolo
Le Man – Nanter 95:86
Nikola Rebić (Nanter) – 12 p, 3 sk, 8 as za 23 min.
KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE – Finale plej-ofa
1. meč
Crvena zvezda mts– Mega Sokerbet 98:69
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 2 ukr.l za 19 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 16 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 20 p (10-4 za tri poena), 6 sk, 3 as, 2 izg.l za 25 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 15 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 22 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 16 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 6 sk, 1 as, 1 izg.l za 15 min.
Dragan Milosavljević (Mega Sokerbet) – 6 p, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 5 p, 2 sk, 2 izg.l za 21 min.
Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 3 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 19 min.
Boriša Simanić (Mega Sokrebet) – 7 p, 3 sk, 1 ukr.l za 15 min.
2. meč
Mega Sokerbet – Crvena zvezda mts84:79
Dragan Milosavljević (Mega Sokerbet) – 12 p, 2 sk, 1 as za 29 min.
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 16 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l za 20 min.
Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 3 p za 9 min.
Boriša Simanić (Mega Sokrebet) – 3 p, 1 sk, 1 as za 9 min.
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk, 1 izg.l za 25 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 3 sk za 20 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 31 p, 3 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 32 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 3 izg.l za 14 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 4 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 4 bl za 26 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 4 sk za 14 min.
3. meč
Crvena zvezda mts– Mega Sokerbet 77:65
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 as za 19 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l za 25 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 15 p, 9 sk, 3 as, 2 izg.l za 35 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 as, 1 ukr.l za 10 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 7 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.
Dragan Milosavljević (Mega Sokerbet) – 8 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.
Filip Petrušev (Mega Sokerbet) – 15 p, 6 sk, 1 as, 4 izg.l, 1 bl za 25 min.
Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 3 p, 1 sk, 3 as, 1 izg.l za 18 min.
Boriša Simanić (Mega Sokrebet) – 3 p, 1 bl za 7 min.
CRNA GORA – Plej-of
Polufinale
1. meč
Budućnost – Lovćen 103:73
Dragan Apić (Budućnost) – 8 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 19 min.
Mornar – Studentski centar 95:88
Uroš Luković (Mornar) – 12 p, 11 sk, 2 as za 25 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 8 p, 1 sk, 3 as za 23 min.
2. meč
Lovćen – Budućnost 72:99
Dragan Apić (Budućnost) – 4 p, 3 sk, 3 as, 2 izg.l, 1 bl za 9 min.
Studentski centar – Mornar 74:81
Uroš Luković (Mornar) – 8 p, 10 sk, 3 as, 1 izg.l, 4 bl za 26 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 10 p, 4 sk, 4 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 39 min.
Finale
1. meč
Budućnost – Mornar 97:77
Dragan Apić (Budućnost) – 7 p, 1 sk, 3 izg.l, 1 bl za 14 min.
Uroš Luković (Mornar) – 8 p, 5 sk, 1 izg.l za 22 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 8 p, 7 sk, 2 as, 1 izg.l za 32 min.
2. meč
Mornar – Budućnost 73:80
Dragan Apić (Budućnost) – 4 p, 5 sk za 13 min.
Uroš Luković (Mornar) – 12 p, 12 sk, 1 as za 28 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 8 p, 5 sk, 2 as, 3 izg.l za 37 min.
Izvor: KSS