Naslovna Košarka Novosti Košarka Srpski košarkaši širom planete

Srpski košarkaši širom planete

0

I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Majami – Denver 111:120 (24 p, 15 sk, 7 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 33 min).

Orlando – Denver 108:103 (18 p, 15 sk, 7 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 36 min).

Njujork – Denver 99:113 (32 p, 11 sk, 5 as, 4 izg.l za 27 min).

Nemanja Bjelica (Golden Stejt Voriors)

Feniks – Golden Stejt 104:96 (4 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 16 min).

Golden Stejt – Feniks 118:96 (8 p, 6 sk, 2 as, 2 bl za 15 min).

Golden Stejt – San Antonio 107:112 (9 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Dalas – Klivlend 96:114 (10 p, 4 sk za 8 min).

Nju Orleans – Dalas 107:139 (8 p za 10 min).

Dalas – Nju Orleans 91:107 (4 p, 3 sk, 1 izg.l, 1 bl za 8 min).

Dalas – Memfis 90:97 (2 p, 7 sk, 2 izg.l za 11 min).

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)

Hjuston – Oklahoma Siti 102:89 (2 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 12 min).

Oklahoma Siti – Hjuston 110:114 (4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 8 min).

Memfis – Oklahoma Siti 152:79 (4 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l, 1 bl za 19 min).

ITALIJA

Virtus Bolonja – Sasari 102:100

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 15 p, 6 sk, 10 as, 3 izg.l za 31 min.

ŠPANIJA

Barselona – Baskonija 78:91

Vanja Marinković (Baskonija) – 4 p za 8 min.

Gran Kanarija – Burgos 82:89

Dejan Kravić (Burgos) – 23 p, 9 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 27 min.

Fuenlabrada – Valensija 88:87

Dragan Milosavljević (Fuenlabrada) – 12 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 29 min.

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 10 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 27 min.

Dušan Ristić (Fuenlabrada) – 4 p, 2 sk za 8 min.

TURSKA

Anadolu Efes – Baškišehir 95:88

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p, 2 sk, 4 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 34 min.

GRČKA

Kolosos – Iraklis 76:59

Stefan Momirov (Kolosos) – 11 p, 7 sk, 1 as, 2 ukr.l za 35 min.

Stefan Pot (Kolosos) – 20 p, 6 sk, 3 as, 7 izg.l za 20 min.

NEMAČKA

Miteldojčer – Bajern 68:82

Nikola Rebić (Miteldojčer) – 12 p, 5 sk, 4 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 14 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l za 32 min.

VTB LIGA

Lokomotiva – CSKA69:88

Nikola Milutinov (CSKA) – 12 p, 10 sk, 1 ukr.l za 19 min.

POLJSKA

Arka – Zastal Zelena gora 73:83

Dragan Apić (Zastal) – 17 p, 8 sk, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 29 min.

ABA LIGA

Igokea – Partizan NIS 68:70

Stefan Đorđević (Igokea) – 2 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 10 min.

Dalibor Ilić (Igokea) – 3 sk, 2 izg.l za 10 min.

Aleksa Radanov (Igokea) 8 p, 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Alen Smailagić (Partizan NIS) – 15 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 28 min.

Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – bez učinka za 6 min.

Rade Zagorac (Partizan NIS) – 4 p, 5 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 5 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 12 p, 1 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 26 min.

Balša Koprivica (Partizan NIS) –2 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 7 min.

Mornar – Mega Mocart 79:75

Boriša Simanić (Mega Mocart) – 2 p, 3 sk, 1 as za 18 min.

Nikola Janković (Mega Mocart) – 2 p za 5 min.

Nikola Jović (Mega Mocart) –10 p, 8 sk, 1 as, 2 izg.l, 1 bl za 27 min.

Nikola Đurišić (Mega Mocart) – 9 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 24 min.

Budućnost Voli – Derbi 78:70

Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Voli) – 12 p, 10 sk, 3 as, 1 izg.l za 25 min.

JUŽNA KOREJA

Miroslav Raduljica (Gojang Orions)

Gojang Orions – Mobis Pebus 86:93 (16 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min).

Samsung – Gojang Orions 74:78 (15 p, 5 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 16 min).

Gojang Orions – KCC Egis 88:85 (2 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 18 min).

EVROLIGA

Zenit – Crvena zvezda mts58:69

Branko Lazić (Crvena zvezda mts) – 5 p za 10 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 9 p, 2 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 16 min.

Nikola Kalinić (Crvena zvezda mts) – 11 p, 5 sk, 4 as, 1 ukr.l, 7 izg.l za 30 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 4 sk za 15 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 11 p, 5 sk za 13 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.

Stefan Lazarević (Crvena zvezda MTS) – bez učinka za 1 min.

Anadolu Efes – Barselona 93:95

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 26 p, 5 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 36 min.

Filip Petrušev (Anadolu Efes) – 4 p, 2 sk, 2 izg.l za 8 min.

Fenerbahče – Monako 96:86

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 18 p (6-4 za tri poena), 2 sk, 4 as, 2 izg.l za 23 min.

Danilo Anđušić (Monako) – 1 p za 9 min.

CSKA – Panatinaikos 97:77

Nikola Milutinov (CSKA) – 9 p, 13 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 14 p, 5 sk, 1 as, 2 izg.l za 22 min.

Bajern – Asvel 73:65

Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 8 sk, 1 as, 3 izg.l za 37 min.

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 2 p za 9 min.

Žalgiris – Baskonija 72:68

Vanja Marinković (Baskonija) – 1 as za 4 min.


Izvor: KSS

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.