I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Denver – LA Klipers 130:128 (49 p, 14 sk, 10 as, 3 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl za 41 min).
Denver – Memfis 118:122 (26 p, 11 sk, 12 as, 2 ukr.l, 1 bl za 40 min).
Denver – Detroit 117:111 (34 p, 9 sk, 8 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 36 min).
Nemanja Bjelica (Golden Stejt Voriors)
Golden Stejt – Detroit 102:86 (8 p, 7 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 18 min).
Golden Stejt – Indijana 117:121 (8 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 14 min).
Golden Stejt – Hjuston 105:103 (2 p, 4 sk, 3 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 16 min).
Golden Stejt – Juta 94:92 (6 p, 4 sk, 4 as, 1 izg.l, 1 bl za 20 min).
NBA RAZVOJNA LIGA
Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Blu)
Teksas – Oklahoma Siti 117:94 (8 sk, 3 as, 2 izg.l, 1 bl za 20 min).
Oklahoma Siti – Teksas 113:103 (6 p, 5 sk, 2 as, 3 izg.l, 1 bl za 31 min).
Oklahoma Siti – Teksas 107:110 (6 p, 11 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 29 min).
Oklahoma Siti – Santa Kruz 117:113 (10 p, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 22 min).
ŠPANIJA
Baskonija – Burgos 80:69
Dejan Kravić (Burgos) – 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 7 min.
Mursija – Tenerife 88:86
Dejan Todorović (Tenerife) – 15 p (5-4 za tri poena), 5 sk, 1 as, 3 izg.l za 27 min.
Obradoiro – Breogan 100:83
Marko Luković (Breogan) – 14 p, 6 sk, 3 ukr.l, 1 izg.l za 23 min.
TURSKA
Karšijaka – Anadolu Efes 78:73
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 21 p, 3 sk, 7 as, 3 izg.l za 34 min.
Fenerbahče – Baščešehir 84:73
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 3 sk, 3 as, 2 izg.l za 20 min.
GRČKA
Kolosos – Olimpijakos 69:87
Stefan Momirov (Kolosos) – 1 sk, 1 izg.l za 21 min.
Stefan Pot (Kolosos) – 5 p, 1 as, 1 ukr.l za 21 min.
NEMAČKA
Hajdelberg – Bajern 70:92
Vladimir Lučić (Bajern) – 2 p, 1 sk, 1 as za 15 min.
Ognjen Jaramaz (Bajern) – 16 p, 4 sk, 2 as za 16 min.
Miteldojčer – Getingen 93:83
Nikola Rebić (Miteldojčer) – 19 p (5-4 za tri poena), 6 sk, 6 as, 1 izg.l za 32 min.
VTB LIGA
Zastal Zelena gora – Uniks 80:85
Dragan Apić (Zastal) – 20 p (11-9 za dva poena), 12 sk, 3 as, 1 izg.l za 28 min.
FRANCUSKA
Orlean – Monako 61:74
Danilo Anđušić (Monako) – 2 p, 1 sk, 4 as za 19 min.
POLJSKA
Zastal Zelena gora – Start 85:70
Dragan Apić (Zastal) – 15 p, 12 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.
ABA LIGA
Mega Mocart– Partizan NIS93:90
Boriša Simanić (Mega Mocart) – 7 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l za 31 min.
Nikola Jović (Mega Mocart) – 14 p, 2 sk, 4 as, 2 izg.l, 1 bl za 23 min.
Alen Smailagić (Partizan NIS) – 14 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 24 min.
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 3 p, 3 sk za 9 min.
Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 9 p, 2 sk, 3 as, 1 izg.l za 23 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 as, 2 ukr.l za 13 min.
Balša Koprivica (Partizan NIS) – 6 p, 3 sk, 1 as, 2 bl za 12 min.
Igokea – Budućnost 79:82
Stefan Đorđević (Igokea) – 6 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 bl za 19 min.
Dalibor Ilić (Igokea) – 11 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 29 min.
Aleksa Radanov (Igokea) – 11 p, 3 sk, 1 as, 6 izg.l za 21 min.
Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Voli) – 8 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 24 min.
EVROLIGA
Asvel – Crvena zvezda mts69:67
Branko Lazić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 18 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 20 p (7-4 za tri poena), 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 25 min.
Nikola Kalinić (Crvena zvezda mts) – 9 p, 3 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 2 p, 3 sk za 8 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 2 sk, 1 ukr.l za 17 min.
Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 7 sk, 3 as, 1 izg.l, 1 bl za 23 min.
Anadolu Efes – Panatinaikos 82:81
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 20 p, 4 sk, 6 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 33 min.
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 20 p (8-4 za tri poena), 6 sk, 3 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 29 min.
Fenerbahče – Žalgiris 73:67
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 19 p, 4 sk, 5 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.
CSKA – Milano 57:67
Nikola Milutinov (CSKA) – 4 p, 5 sk za 21 min.
Baskonija – Bajern 77:84
Vladimir Lučić (Bajern) – 8 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 26 min.
Ognjen Jaramaz (Bajern) – 1 p, 1 sk, 1 izg.l za 8 min.
Zenit – Monako 77:86
Danilo Anđušić (Monako) – 9 p, 3 sk, 2 as, 3 izg.l za 19 min.
EVROKUP
Partizan NIS– Hamburg 102:77
Alen Smailagić (Partizan NIS) – 2 p, 2 sk, 3 izg.l za 17 min.
Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 5 p, 2 sk, 6 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 19 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 8 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 22 min.
Balša Koprivica (Partizan NIS) – 13 p, 4 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 19 min.
Budućnost Voli – Ulm 68:89
Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Voli) – 10 p, 3 sk, 3 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.
Izvor: KSS