I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Milvoki – Denver 100:136 (18 p, 10 sk, 15 as, 3 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl 28 min).

Minesota – Denver 130:115 (21 p, 16 sk, 8 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 30 min).

Denver – Nju Orleans 105:113 (25 p, 12 sk, 9 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 35 min).

Denver – Bruklin 124:104 (27 p, 12 sk, 10 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 30 min).

Bogdan Bogdanović (Atlanta)

Atlanta – Toronto 100:106 (18 p, 5 sk, 4 as za 31 min).

Atlanta – Feniks 124:115 (11 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 36 min).

Toronto – Atlanta 125:114 (18 p, 9-4 za tri poena, 4 sk, 5 as, 4 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 34 min).

Dalas – Atlanta 103:94 (5 p, 6 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 23 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Dalas – Filadelfija 107:98 (2 p za 3 min).

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)

Sakramento – Oklahoma Siti 113:103 (12 p, 9 sk, 3 as, 1 izg.l za 26 min).

ŠPANIJA

Fuenlabrada – Baskonija84:70

Dragan Milosavljević (Fuenlabrada) – 13 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 4 p, 3 sk, 4 as za 20 min.

Dušan Ristić (Fuenlabrada) – 27 p, 10 sk, 1 ukr.l za 29 min.

Vanja Marinković (Baskonija) – bez učinka za 4 min.

Tenerife – Mursija 87:71

Dejan Todorović (Tenerife) – 2 sk, 3 as, 1 ukr.l za 19 min.

Real Betis – Breogan 84:81

Marko Luković (Breogan) – 15 p, 3 sk, 1 as, 4 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.

Nikola Janković (Breogan) – 10 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

TURSKA

Galatasaraj – Anadolu Efes 91:103

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 28 p (10-5 za tri poena), 3 sk, 3 as, 1 izg.l za 31 min.

NEMAČKA

Braunšvajg – Bajern 82:91

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 5 p, 1 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 20 min.

VTB LIGA

Zastal Zelena gora– Astana 91:83

Dragan Apić (Zastal) – 12 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

POLJSKA

Legija – Zastal Zelena gora 79:85

Dragan Apić (Zastal) – 20 p, 13 sk, 1 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 32 min.

ABA LIGA

Partizan NIS– Borac 75:68

Alen Smailagić (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l, 2 bl za 15 min.

Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 1 sk za 3 min.

Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 20 p (7-4 za tri poena), 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 28 min.

Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 14 min.

Balša Koprivica (Partizan NIS) – 2 p za 7 min.

Cedevita Olimpija – Igokea 80:70

Stefan Đorđević (Igokea) – 2 p, 1 sk za 7 min.

Dalibor Ilić (Igokea) – 29 p, 11 sk za 32 min.

Aleksa Radanov (Igokea) – 9 p, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 27 min.

Mornar – Budućnost Voli 62:73

Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Voli) – 6 p, 5 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

 

EVROLIGA

24. kolo

Crvena zvezda mts– Armani Milano 57:63

Branko Lazić (Crvena zvezda mts) – 1 p, 1 as za 12 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 9 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l za 28 min.

Nikola Kalinić (Crvena zvezda mts) – 13 p, 3 sk, 4 as za 29 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 2 p, 6 sk, 2 ukr.l, 4 izg.l za 15 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) –  4 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l za 21 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 20 min.

CSKA – Anadolu Efes 97:99

Nikola Milutinov (CSKA) – 4 p, 7 sk, 2 as, 1 izg.l, 3 bl za 30 min.

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 16 p, 4 sk, 6 as, 2 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl za 37 min.

Fenerbahče – Asvel 85:76

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 15 p, 2 sk, 3 as, 1 ukr.l za 25 min.

Barselona – Bajern 71:66

Vladimir Lučić (Bajern) – 16 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 33 min.

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 15 p, 1 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Panatinaikos – Monako 83:91

Stefan Jović (Panatinaikos) – 1 as, 2 izg.l za 17 min.

Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 16 p, 3 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 27 min.

Danilo Anđušić (Monako) – 7 p, 1 sk, 2 as za 13 min.

25. kolo

Crvena zvezda mts– Monako 80:91

Branko Lazić (Crvena zvezda mts) –  7 p, 2 sk, 1 izg.l za 20 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 13 p, 4 sk, 2 izg.l 24 min.

Nikola Kalinić (Crvena zvezda mts) – 7 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 31 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 7 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 13 min.

Danilo Anđušić (Monako) – 8 p, 1 sk, 2 as, 4 izg.l za 14 min.

Anadolu Efes – Asvel 78:72

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 7 p, 3 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.

Milano – Fenerbahče 60:71

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 17 p, 4 sk, 6 as, 3 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 28 min.

CSKA- Alba 91:72

Nikola Milutinov (CSKA) – 21 p, 11 sk, 2 ukr.l, 1 bl za 31 min.

Bajern – Makabi 70:52

Vladimir Lučić (Bajern) – 9 p, 5 sk, 1 as, 2 ukr.l za 27 min.

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 5 p, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 18 min.

Barselona – Panatinaikos 86:60

Stefan Jović (Panatinaikos) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 18 min.

EVROKUP

Huventud – Partizan NIS 92:84

Alen Smailagić (Partizan NIS) – 9 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 5 p, 3 sk, 2 izg.l za 18 min.

Rade Zagorac (Partizan NIS) – 1 sk, 1 izg.l za 7 min.

Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 1 p, 3 sk, 1 izg.l za 4 min.

Virtus Bolonja – Budućnost Voli 62:68

Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Voli) – 3 p, 5 sk, 1 as, 1 bl za 25 min.


Izvor: KSS

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.