sreda, 24. april 2024.

Švajcarci nadomak nokaut faze!

Švajcarska je savladala Tursku rezultatom 3:1 i tako završila grupnu fazu EURA na mestu broj 3, sa 4 osvojena boda. Deluje da će to biti sasvim dovoljno za plasman u narednu fazu, ali ćemo sa sigurnošću znati kada bude završeno 3. kolo grupne faze.

Utakmica je bila vrlo efikasna, a sudeći po prilikama, mogli smo da vidimo još golova na obe strane. Golove za Švajcarsku su postigli Haris Seferović u 6. minutu i Xherdan Shaqiri u 26. i 68. minutu utakmice, dok je za Tursku precizan bio Irfan Kahveci u 62. minutu utakmice. Očekivana pobeda Švajcarske, a neočekivano loš šampionat Turske, od koje se ipak malo više očekivalo. Kladionice su postavile Tursku kao 2. favorita grupe A, isto kao i Švajcarsku. Da je to vrlo teško predvideti, uverili smo se i ovog puta, a Turci putuju kući bez osvojenog boda na ovogodišnjem izdanju EURA.

Slika: Printscreen (YouTube)