Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo mastersa u Sinsinatiju. Đere je poražen od Argetinca Dijega Švarcmana rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:2) 6:3.

Prvi set je doneo veliku borbu i puno neizvesnosti. Švarcman je u dva navrata imao brejk prednosti, ali Đere je momentalno uzvraćao ribrejkovima. Na kraju, prvi set je potpuno opravdano otišao u taj brejk, u kojem je Švaracman bio bolji sa 7:2.

Osvajanje prvog seta je mnogo pomoglo Švarcmanu. Omaleni Argentinac je mnogo opuštenije igrao u drugom setu, i to se odrazilo na rezultat. Veoma brzo je napravio brejk i poveo sa 3:0. Nakon toga je imao još dve brejk lopte da prelomi meč, ali Đere se izvukao. Đere je kaznio protpuštene šanse Švarcmana napravivši brejk, ali na njegovu veliku žalost nije uspeo ga potvrdi. Švarcman je još jednim brejkom prelomio meč na svoju stranu.

U drugom kolu Švarcman će igrati protiv Moldavca Radua Albota.