Švarcman u finalu Buenos Ajresa

Argentinski teniser Dijego Švarcman plasirao se u finale turnira u Buenos Ajresa nakon što je u polufinalu savladao Italijana Lorenca Sonega rezultatom 2:1, po setovima 7:5 3:6 6:2.

Mogao je Švarcman ovo i lakše da dobije, ali na kraju je uspeo da slomi otpor protivnika koji se nije predao do poslednjeg trenutka.

U prvom setu Švarcman je ključni brejk napravio u 11. gemu nakon kojeg je odservirao za pobedu. Očekivano, nakon toga Švarcman je preuzeo inicijativu i u drugom setu u poveo sa 3:0. Činilo se da će Švarcman lagano privesti meč kraju, ali onda je usledila neverovatna serija Sonega od šest vezanih gemova za izjednačenje.

Početkom trećeg seta Švarcman je uspeo da izvuče prvi težak gem, a onda je usledio drugi ključni za ceo meč. U tom gemu viđen je čak 21 poen i Švarcman je napravio brejk. To je bio prelomni udarac koji je Švarcmanu doneo pobedu, jer je do kraja meča Argentinac lako napravio još jedan brejk i plasirao se u finale.

U velikom finalu Švarcman će igrati protiv Norvežanina Kaspera Ruda.