četvrtak, 28. mart 2024.

Svitolina najbolja u Strazburu

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina osvojila je turnir u Strazburu. Svitolina je do svoje 15. titula došla nakon što je savladala Kazahstanku Elenu Ribakinu rezltatom 2:1, po setovima 6:4 1:6 6:2.

Prvi set je odlučio brejk u petom gemu koji je napravila Svitolina. Od tog trenutka Ukrajinka se posvetila čuvanju svog servisa koji je bez problema čuvala do kraja prvog seta.

Ipak, u drugom setu dolazi do velikog pada u igri Svitolinu. Greške su počele da se ređaju, a to je Ribakina znala da iskoristi. Kazahstanka je bez većih problema napravila dva brejka i izjednačiča na 1:1.

Iako je psihološka prednost bila na strani Ribakine, ona to nije znala da iskoristi. Imala je Ribakina čak četiri brejk lopte na startu trećeg seta, ali nije uspela da ih iskoriti. Na kraju Ribakina je za propuštene šanse kažnjena, jer je Svitolina do kraja meča napravila dva brejka i upisala novu pobedu i titulu.