četvrtak, 18. april 2024.

Težak, ali trijumfalan povratak Đokovića

Srpski teniser Novak Đoković plsirao se u treće kolo Mastersa u Parizu. Posle 50 dana pauze Đoković je u okviru druge runde savladao Mađara Martona Fučoviča, rezultatom 2:1, po setovima 6:2 4:6 6:3.

Teška, ali na kraju zaslužena pobeda Đokovića. U prvom setu, srpski teniser je maksimalno dominirao. Već u prvom servis gemu protivnika je došao do brejka, i time sebi olakšao posao. Fučoviču je trebalo određeno vreme da uđe u ritam, a za to vreme Đoković je napravio još jedan brejk i osvojio prvi set.

U drugom setu dolazi do pada igre kod Đokovića, koja je prouzrokovana dobrom igrom protivnika. Fučovič je zaigrao mnogo agresivnije i to mu je donelo brejk, koji je uspeo da sačuva do kraja seta.

Ušlo se i neizvesnu završnicu. U ranoj fazi seta je došlo do razmene brejkova. Đoković pravi prvi korak, ali Mađar momentalno uzvraća. Činilo se da je ribrejk potpuno vrati u igru Fučoviča, no Đoković već u sledeem gemu pravi novi brejk i prelama meč na svoju stranu.

Đoković će u trećoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Monfis/Manarino.