BetWinner

Težak poraz Crne Gore, poraz koji može da ima teške posledice i da ostavi selekciju bez Eurobasketa.

“Crveni” su izgubili od Velike Britanije u Pou 74:59 i pred poslednja dva meča ne odlučuju sami o svojoj sudbini.

Britanci imaju isti učinak 2-2 i bolji međusobni skor, jer je Crna Gora u prvom duelu slavila 81:74 u Podgorici.

Šta to znači – u posljednja dva kola Crna Gora mora da ostvari bolje rezultate nego Britanija, protiv istih rivala, Njemačke i Francuske. Ako grupu završe sa istim odnosom pobeda i poraza, Britanci idu u završnicu.

Posljednji mečevi se igraju u februaru.

Crna Gora je odigrala lošu odbranu u prvoj četvrtini (primila je 28 poena), a užasno u napadu u drugom poluvremenu – za 20 minuta samo 22 poena.

Marko Simonović je bio najefikasniji u crnogorskom timu sa 14 poena, 11 je postigao Nemanja Đurišić.