Srpski teniser Novak Đoković poražen je u drukom kolu grupe “Bjern Borg” od Austrijanca Dominika Tima. Posle dva časa i 50 minuta efektivne igre Tim je slavio rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (2:7) 6:3 7:6 (7:5).

Apsolutno spektakularan meč i za jednog i za drugog. Na kraju, pobedio je onaj koji je bio agresivniji, a to je bio Dominik Tim. Ne pamti se kada je Tim igrao ovako dobro u dvoranskim uslovima, a ono što je odigrao protiv Đokovića je bilo blizu savršenstva. Tim je uglavnom diktirao tempo i meč završio sa neverovatnih 50 vinera.

No, i pored takvih okolnosti na terenu Đoković je imao svoje šanse. Prvi set je bio potpuno izjednačen, a Đoković je bio igrač koji je više pretio. U taj brejku je on prvi dolazio do prednosti i na kraju ga dobio sa 7:5.

Od tog trenutka stvari su se na terenu promenile. Đoković je osvajanjem prvog seta mislio da će primiriti Tima i da će njegov nivo igre opasti. Na Đokovićevu nesreću to se nije desilo, jer je Austrijanac  postao još agresivniji i drugi deo igre rešio u svoju korist sa 6:3.

Sličan scenario je viđen i odlučujućem setu. Tim je u dva navrata imao brejk prednosti, ali nije uspeo da zadrži servis do kraja. Jedan od bitnijih momenata u meču je Timov servis za pobedu pri rezultatu 6:5. Austrijancu se u tim momentima potpuno stegla ruka, i Đoković to koristi za povratak u meč. Mini pad u igri Austrijanca Đoković koristi za vođstvo od 4:1 u taj brejku, ali slično kao u drugom setu dolazi do pada i neobjašnjivog povlačenja u defanzivu. Tim je snažnim udarcima poništio tu prednost i od 1:4 došao do 7:5 za drugu pobedu u grupi i plasman u polufinale.

Bez obzira na poraz Đoković i dalje ima sve u svojim rukama, a da bi išao u narednu fazu turnira mora da pobedi Rodžera Federera.