Danas se od 12 časova i 15 minuta igra duela na kranjem zapadu Evrope, a u okviru Portugalske Druge lige, sastaju se ekipe Vitoria Gimaraeš B i Leikšoes, radi se o meču 5.kola.

Vitoria Gimaraeš B je u sezonu ušla sa 1 pobedom, 1 remijem i 2 poraza, imaju gol razliku 2:4. Na svom terenu odigrali su dva meča i još nemaju pobedu 0:0 protiv Akademije i poraz 0:1 od ekipe Kova de Pijedad.

Ekipa Leikšoesa ima po 2 pobede i 2 poraza uz gol razliku 5:5. Na gostovanjima po jedna pobeda i poraz. Savladali su Estoril 2:1, dok su poraženi od ekipe Benfika B.

Ono što je nama zanimljivo u ovom duelu jeste činjenica da je tri od prethodna četiri međusobna meča jedan od timova vodio na poluvremenu, da bi potom drugi slavio na kraju meč, tzv. ,,prelaz” iz 2 u 1!

Guimaraes B Leixoes 2:2 (0:2) 30/03/2018 Portugal: Segunda Liga
Leixoes Guimaraes B 3:2 (0:2) 12/11/2017 Segunda liga
Leixoes Guimaraes B 2:1 (0:1) 05/02/2017 Segunda liga 2016 2017
Guimaraes B Leixoes 2:1 (0:1) 04/09/2016 Segunda liga 2016 2017

Da li su ovi prelazi plod slučajnosti ili ovi timovi imaju nešto više, mi to ne znamo, ali smo želeli da vam skrenemo pažnju na ovaj zaista zanimljiv podatak. Kvota na novi prelaz iz 2 u 1 iznosi 35,0!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.