Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se kvalifikuje u glavni žreb turnira u Atlanti. Troicki je u prvom kolu kvalifikacija poražen od domaćeg tenisera Rajana Harisona rezultatom 2:1, po setovima 4:6 7:5 7:6 (7:5).

Bio je ovo meč koji se igrao u dva dana zbog kiše koja je pravila probleme organizatorima. Tokom većeg dela duela Troicki je bio bolji igrač, ili barem u egalu. Prvi set je osvojio sa 6:4, a i drugom je prikazao pristojnu igru. Ipak, Harison je u samom finišu drugog seta uspeo da izvrši pritisak na Troickog koji je urodio plodom. Harison je napravio brejk u 12. gemu i tako sprečio dramu u taj brejku.

U odlučujućem setu, Troicki je odmah napravio brejk, i imao još nekoliko šansi da prelomi meč. Nakon propuštene prilike, usledila je kazna i Harison je izjednačio. Igralo se gem za gem sve do devetog gema kada je usledio prekid zbog kiše. Meč je pomeren za nedelju, a u nastavku kroz taj brejk Harison je došao do pobede i plasmana u drugo kolo kvalifikacija.

Za plasman u glavni žreb Harison će igrati protiv sunarodnika Kevina Kinga.