Čelzi je u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Šampiona odigrao nerešeno na gostovanju protiv Real Madrida (1:1), te londonski tim ima blagu prednost uoči revanša naredne nedelje na svom terenu.

Trener engleskog kluba – Tomas Tuhel je nakon utakmice izjavio da su njegovi izabranici odigrali veoma dobro tokom prvih 45 minuta igre, koji su mogli i da im donesu trijumf na stadionu “Alfredo Di Stefano”, ali neke propuštene prilike su ih “koštale” boljeg rezultata.

“Odigrali smo izuzetno kvalitetno prvo poluvreme, koje smo morali da rešimo u svoju korist. Nažalost, imali smo malo sreće i nedostajalo nam je smirenosti i preciznosti u donošenju odluka u protivničkom kaznenom prostoru. Imam osećaj da smo trebali dobiti prvo poluvreme, da smo zaslužili pobedu u prvom poluvremenu i da smo možda mogli odlučiti ovaj meč vrlo rano, u prvih pola sata kada smo igrali vrlo jako. Pritom, primili smo pogodak prekida, iako smo bili veoma čvrsti u defanzivi tokom čitavog meča. Sledeće nedelje moramo da odigramo još jedan duel protiv Real Madrida, ali ovo je polufinale Lige Šampiona i nijedna utakmica nije jednostavna”, kazao je nemački stručnjak.