Turska je sinoć dobila novog šampiona

Novi šampion Turske u fudbalu je ekipa Bašakšehira. Nakon sinoćne minimalne pobede nad Kajzerijem sa 1:0 i poraza Trabzona od Konje sa 3:4, Bašakšehir ima kolo pre kraja nedostižnih 7 bodova prednosti.

Bašakšekir je slavio golom Takdemira na asistenciju Klišija. Imao je dobru priliku da već do poluvremena udvostruči prednost, ali je dugogodišnji igrač tima Edin Višća  (ove sezone ima sjajan skor od po 12 golova i 12 asistencija) bio neprecizan sa bele tačke. U 56. minutu u igru je umesto Elije ušao nekadašnji igrač Vojvodine i igrač koji se pominjao kao velika želja Crvene Zvezde – Danijel Aleksić. U 88. minutu je umesto jedinog strelca ušao Robinjo nekadašnji igrač Reala iz Madrida, Milana, Mančester Sitija, Santosa …