Posle pet godina vaterpolisti Zvezde su opet zaigrali u vaterpolo Ligi šampiona. Na startu su pretrpeli ubedljiv poraz od Pro Reka sa 17:4.

Tok meča: Zvezda je bila egal u prvoj četvrtini koja je završena sa 1:1, dok je u drugoj Pro Reko slavio sa tesnih 3:2. U drugom poluvremenu je možda i najbolji tim Evrope i veliki favorit za osvajanje vaterpolo Lige šampiona, dodao gas, pa je drugo poluvreme dobio rezultatom 13:1.

Najbolji pojedinac u redovima pobednika je bio Aleksandar Ivović sa 4 gola, dok su se u srelce upisali i srpski reprezentativci: Filip Filipović sa 2 i Dušan Mandić sa 1 golom. Golove za Crvenu Zvezdu su postigli: Kristijan Šulc, Andria Bitadze, Dušan Vasić i Veljko Tanasković.