četvrtak, 28. mart 2024.

UEFA LIGA ŠAMPIONA 2020/2021: Među osam najboljih i Dobovec

Bliži se i završnica UEFA Lige Šampiona u futsalu, odigrane su sve utakmice šesnaestine finala prethodnih dana. Veliki uspeh je ostvario Dobovec, prvak Slovenije, koji se plasirao prvi put u istoriji među osam najboljih ekipa starog kontineta.

INTER FS (Španija) – KERSON (Ukrajina) 4:2 (1:0)

STRELCI: 1:0 Martinkorena (16′), 1:1 Zvaryh (31′), 2:1 Borha (33′), 2:2 autogol – Pola (34′), 3:2 Morales Barbado (39′), 4:2 Garsia (40′).

Prvo poluvreme susreta između španaca i ukrajinaca je rezultiralo samo jednim golom koji je pao u 16. minutu kada Martinikorena domaćoj ekipi donosi minimalnu prednost – 1:0. U drugom poluvremenu nije bilo promene rezultata sve do 31. minuta kada za poravnava Zvaryh 1:1. Ali Inter MS preko Borhe dolazi do novog vodstva nepuna dva minuta kasnije,  mežutim samo 60 sekundi potom Pola nespretno pogađa vlastitu mrežu posle protivničkog udaraca, a semafor pokazuje tada rezultat – 2:2. Kerson je u posednjim minutima meča pokušao preokrenuti rezultat igrom s golmanom-igračem, ali domaćin tu igru kažnjava s dva pogotka u praznu mrežu.  Prvo pogađa Morales Barbado u 39. minutu, a zatim i golman Garsia u 40. minutu meča za konačnih 4:2!

BARCELONA (Španija) – ACSS ASNIERES VILLENEUVE 92 (Francuska)   2:1 (1:1)

STRELCI: 0:1 Eduardo (9′), 1:1 Ferao (19′), 2:1 Ksimbinja (35′).

Barselona preokrenula protiv ACCS Pariza. Prvi su poveli parižani u 9. minutu meča posle sjajne reakcije petom Eduarda na asistenciju Ortiza iz slobodnog udarca. Sledeći gol se desio 10 minuta kasnije, a pogodak ovaj put postiže domaćin Barselona. Dyego je sjajno pronašao Feraa koji pogađa snažno levicom u same rašlje protivničkog gola. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a gol odluke je pao pet minuta pre kraja susreta kada Marcenio šalje dugu loptu pred protivnički gol gde pronalazi Ksimbinhu koji vara Aksentijevića za preokret i pobedu Barselone.

Konačno su plasman na završnicu osigurali ruski dvojac KPRF i Ugra Yugorsk, kazahstanski Kairat Almati, kao portugalski giganti Benfika i Sporting. Parovi četvrtfinala određeni su prema klupskom UEFA koeficijentu.

OLMISSUM (Hrvatska) – KPRF (Rusija)  1:2 (1:1)

STRELCI: 1:0 Pavić (9′), 1:1 Asadov (9′), 1:2 Asadov (35′).

Prvak Hrvatske Olmissum je poveo preko Pavića sredinom prvog poluvremena, na svom parketu. Ali govoto u istom minutu su rusi izjednačili preko Asadova. Konačnu pobedu je doneo opet Asadov.

BENFIKA (Portugal) – BERETTYÓÚJFALU (Mađarska)  5:0 (2:0)

STRELCI: 1:0 Robinjo (2′), 2:0 Nilson Miguel (6′), 3:0 Čisikala (26′), 4:0 Jakare (31′), 5:0 Fabio Sesilio (34′).

SPORTING CP (Portugal) – HRUDIM (Češka) 5:1 (2:1)

STRELCI: 1:0 Tomas Pako (9′), 2:0 Ćavinato (12′), 2:1 Everton (20′), 3:1 Tomas Pako (33′), 4:1 Erik (34′), 5:1 Roha (36′).

KAIRAT ALMATI (Kazahstan) – UNITED GALATI (Rumunija) 6:1 (2:0)

STRILCI: 1:0 Rangel (4′), 2:0 Valadares (12′), 3:0 Fernandinjo (23′), 4:0 Gomes (29′), 5:0 Jesenamanov (34′), 5:1 Graciun (38′), 6:1 Orazov (40′).

Gasprom UGRA (Rusija) – VYTIS (Litvanija)  3:0 (2:0)

STRELCI: 1:0 Afanasyev (14′), 2:0 Pirogov (18′), 3:0 Vinogradov (25′).

AKTOBE (Kazahstan) – DOBOVEC (Slovenija)  1:2 (1:0)

STRELCI: 1:0 Silva Oliveira (9′), 1:1 Matošević (21′), 1:2 Duščak (24′).

Domaći tim je bolje otvorio susret ali gola nije bilo sve do 9. minuta kada Silva Oliveira na asistenciju Dea i dovodi domaćine u vodstvo – 1:0. Gosti su i dalje nastavili ofanzivu, ali izjednačujući pogodak sigurnim intervencijama ne dozvoljava vratar Bairaliyev. Slovenački prvak  Dobovec igra sve bolje i bolje ali rezultat se nije menjao do kraja prvog poluvremena.

Odličan početak drugog poluvremena za goste jer već u prvom minutu nastavka kad Mordej asistira Matoševiću koji koristi priliku i pogađa za 1:1! Iskusni Čujec pravovremeno pronalazi Duščaka koji je nepogrešiv za vođstvo – 1:2! Domaćini se tada bude, i Kazahstanci stvaraju nekoliko izglednih prilika u narednih par minuta, ali gostujući golman i sigurna odbrana otklanjaju sve opasnosti. Tri minuta pre kraja utakmice domaćini prelaze na igru s golmanom-igračem u polju. Imali su gosti u poslednjih 60 sekundi par prilika, ali rezultat se nije menjao pa se zasluženo Dobovec na taj način plasirao na završnicu UEFA Lige šampiona, koja će se održati u Minsku.

Izvor: Futsal Srbija