Uništili ih u prvom meču, verovatno će i danas!

U prvoj utakmici četvrtfinala nemačke košarkaške lige, ekipa Bayern Munchena uništila je Albu Berlin 6. maja rezultatom 95-68. Danas se od 20:30 u glavnom gradu Nemačke igra druga utakmica serije.

Domaćini će i u ovom meču biti bez kapitena – Dragana Milosavljević (12,6 poena 3,10 skokova 3,93 asistencije) koji će propustiti ostatak sezone. U prošlom meču je iznenadno zaigrao plejmejker Peyton Siva (9,9 poena 5,4 asistencije), ali je imao limitiranu minutažu na svega 6 minuta (ovosezonski prosek 14 minuta).

U prošlom meču hendikep je iznosio 12.5 i ta margina je nadmašena i više nego duplo. Danas je margina postavljena na 8.5 što se i pored domaćeg terena čini prilično nisko.

Ovo će biti 5 ovosezonski derbi. U mečevima domaćeg prvenstva, Bayern je slavio i više nego ubedljivo sa 31 i 24 poena razlike, dok je u kupu rezultat bio izjednačeniji, ali je Minhen opet slavio sa 7 poena razlike.