Reprezentacija Crne Gore poslednja je reprezentacija u Evropi koja je sebi omogućila plasman na Svetsko Prvenstvo koje će se održati ove godine u Kini.

Oni su uprkos porazu od Letonije na svom parketu uspeli da se kvalifikuju. Uslov je bio da od reprezentacije Letonije ne izgube preko 9 razlike, a izgubili su rezultatom 74-80.

U prvoj četvrtini Letonija je formirala prednost od 8 poena, a u nastavku su imali prednost i od čak 12 poena, međutim pred poluvreme Crna Gora je uspela da smanji zaostatak na samo -5. U trećoj četvrtini Letonija ima željenu prednost u nekoliko momenata, međutim domaćini uspevaju da sačuvaju i dalje -5.  U poslednjoj četvrtini, u neizvesnoj završnici, Crnogorci uspevaju da ostanu na -6 i tako obezbeđuju SP.

Najefikasniji u domaćoj reprezentaciji bio je Derek Needham dok je kod gostiju Janis Strelnieks postigao 25 iz samo jednog promašaja iz igre (šut 8/9).