Vaterpolisti Srbije osvojili zlatnu medalju

Vaterpolisti Srbije su u velikom finalu vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju rezultatom 13:11 savladali reprezentaciju Grčke i odbranila titulu olimpijskog finala. Ovo je Srbiji 11 pobeda protiv Grčke u poslednjih 12 utakmica koliko su odigrali od 2013. godine.

Grcima je tako pripalo srebro, dok je Mađarska u meču za bronzu savladala Španiju. Hrvatska je peta, SAD šesta, Italija sedma, a Crna Gora je takmičenje završila na 8. mestu.

Srbija je učešće u Tokiju završila sa 3 zlata i ukupno 9 medalja. Zlato su osvajali Milica Mandić (tekvondo), Jovana Preković (karate) i vaterpolo reprezentacija, srebro je osvojio Damir Mikec (streljaštvo), dok su bronzanu medalju osvojili: Milenko Sebić (streljaštvo), Tijana Bogdanović (tekvondo), Zurabi Datunašvili (rvanje), basketaši 3×3 i ženska odbojkaška reprezentacija.