Švajcarski teniser Stan Vavrinka poražen je u drugom kolu Vimbldona od Amerikanca Rejlija Opelke. Rezultat je bio 3:2, po setovima 7:5 3:6 4:6 6:4 8:6 posle nešto više od tri sata efektivne igre.

Bio je ovo meč u kojem je bilo malo šansi za brejk, ali oba igrača su pružene prilike znali da iskoriste. Na kraju, bolji na brejk lopte je bio Opelka, što mu je naravno donelo plasman u treće kolo.

Prvi set je već viđen u taj brejku, ali Vavrinka doživljava pad koncetracije u najgorem trenutku i ispušta servis. Nastavak duela donosi mnogo bolji igru Vavrinke pre svega na riternu. Švajcarac je dubokim riternima onemogućio Opelku da se razmaše, a rezultat je osvajanje dva seta i preokret na 2:1.

No, tu nije bio kraj. Činilo se da Vavrinka ima sve u svojim rukama, i tako je i bilo sve do desetog gema kada Opelka pravi brejk i unosi pometnju na celom stadionu.

Vavrinka se od tog momenta potpuno stegao, a Opelka sa druge strane potpuno razigrao. Igralo se gem za gem sve do 14. gema kada je Opelka napravio brejk koji mu automatski donosi i pobedu.

Opelka će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Hase/Raonić.