Vukovi bolji od Banata, protiv Novog Sada u večernjem terminu

Beogradski Vukovi zabeležili su drugu pobedu u trećem kolu Sport Klub Prve lige SrbijeVukovi su na IMR stadionu pobedili ekipu Banat Bulls rezultatom 71:57.

Vicešampioni države su se oporavili od poraza u Kragujevcu i ponovo postigli dosta veći broj poena nego protiv Veprova.

Utakmica je bila ujednačena u prvom poluvremenu sve do finiša, kada su se Vukovi odvojili na 12 razlike posle TD Kolibara i presečene lopte Save Luburića. Do tog momenta nijedna ekipa nije imala vipe od jednog poseda razlike. Za domaćina po dva TD postigli su Miloš Kolibar i Andreja Živković, a Banat su u igri držala braća LugonjaVanja sa dva, a Mario sa jednim TD.

Na početku drugog poluvremena Bullsi su se ponovo približili preko veterana Bratislava Bošnjaka (37:31), ali gosti nisu uspeli da se približe na manje od 6 poena razlike do kraja, s obzirom da su se ekipe bukvalno smenjivale u poentiranju. Andreja Živković je postigao još 4 TD i tako došao do ukupno 6 na ovom meču gde je apsolutno zasluženo poneo zvanje igrača meča. Kolibar je došao do svog trećeg TD, a u ekipi Banata probudio se reprezentativac Milan Nikolić koji je poentirao tri puta.

U četvrtom kolu, Vukovi će treću pobedu juriti protiv ekipe Novi Sad Wild Dogs u subotu u 19.30 na SC Gladiator u Rakovici. Banat će dočekati na domaćem terenu tim Jagodina Black Hornets u nedelju u 15 časova.

Vukovi Beograd 71:57 Banat Bulls