Srpska teniserka Aleksandra Krunić neće odbraniti titulu u holandskom Hertogenbošu. U reprizi iz prošlogodišnjeg finala, Aleksandra Krunić je poražena od Belgijake Kirsten Flipkens, a rezultat je bio 2:1, po setovima 6:3 3:6 6:1.

Kao i prošlogodišnje finale i ovaj meč je bio pun neizvesnosti i preokreta. Flipkens je bolje otvorila meč brejkom na samom startu, ali nije uspela da ga potvrdi. Ključni iskorak u prvom setu Flipkens pravi u šestom gemu kada je napravila brejk koji joj je doneo i set.

Važan detalj u drugom setu jeste bio prvi gem kada je Krunićeva spasila dve brejk lopte. Osvajanjem tog gema srpska teniserka je dobila na samopouzdanju koje joj je kasnije donelo set. Krunićeva do brejka dolazi u četvrtom gemu, a do kraja seta bez većih problema je čuvala svoj servis.

Iako je momentum bio na strani Krunićeve ona to nije umela da iskoristi. Flipkens je nalet Krunićeve sasekla u ranoj fazi trećeg seta kada je napravila brejk. Taj brejk je poputno poremetio Krunićevu koja je potpuno stala, a Flipkens sve to koristi i vezuje pet gemova. Krunićeva je uspela da osvoji jedan gem, ali nedovoljn za povratak u meč.

Ovaj poraz u prvom kolu će skupo koštati Aleksandru Krunić, jer je branila titulu. Od ponedeljka je očekuje veliki pad na WTA listi, te Krunićeva vrlo verovatno neće biti u 100 najboljih na svetu.