Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u polufinale završnog turnira u Signapuru. Ona je u trećem kolu bele grupe bila bolja od danske teniserke Karoline Voznjacki sa 2:1, po setovima 5:7 7:5 6:3.

Svitolini je za plasman u polufinale bilo dovoljno da osvoji jedan set, jer je jedina posla dva odigrana kola imala isto toliko pobeda.

Ipak, nije sve krenulo lepo po nju, jer je Karolina Voznjacki krenula na sve, ili ništa svesna da joj je neophodna pobeda od 2:0 za plasman u polufinale. Početak meča je pripao Dankinji koja je odmah na startu došla do brejka, i povela sa 2:1. Kako je meč odmicao Svitolina je bivala sve sigurnija, a rezultat nešto bolje igre je vraćanje brejka i izjednačenje na 4:4.

U tim trenucima činilo se kao da je momentum na strani Ukrajinke, ali ona to nije iskoristila. U samom finišu seta, Voznjacki je uspela da napravi brejk i kasnije lagano odservira za vođstvo od 1:0 u setovima.

Šok koji je doživela u finišu seta je uticao na igru Svitoline u nastavku meča. Voznjacki je uspela da napravi brejk u drugom setu, ali to vođstvo nije trajalo dugo, jer je Svitolina ribrejkom vratila stvari u normalu. Meč je u tim trenucima imao miran tok, jer su teniserke svoje servise uzimela bez problema.

Ključni detalj meča se dogodio u samom finišu drugog seta kada je Voznjacki izgubila koncetranciju. Dankinja se suočila sa dve vezane brejk lopte, i kasnije jo tri koje na njenu žalost nije uspela da odbrani. Svitolina je osvojila set koji je značio da ona ide u polufinale, a Voznjacki ide kući.

Treći set je bio puka formalnost, jer je sve bilo poznato. Igralo se gem za gem sve do osmog gema kada je Svitolina potpuno prelomila meč, i kasnije uz malo muka uspela da odservira za pobedu i plasman u polufinale.

Ispadanjem Karoline Voznjacki završni turnir u Singapuru će dobiti novu šampionku, jer je Voznjacki branila titulu.