četvrtak, 28. mart 2024.

Žang osvojila titulu u Lionu

Kineska teniserka Šuia Žang pobednica je WTA turnira u Lionu. Žang je u velikom finalu savladaoa Ukrajinku Dajanu Jastremsku rezultatom 2:1, po setovima 3:6 6:3 6:4.

Uspela je Žang nekako da preokrene meč u svoju korist iako je bila u neizglednoj situaciji.

U prvom setu presudan je bio šesti gem kada je Jastremska napravila brejk i kasnije sačuvala do kraja seta.

Jastremska je sjajno krenula i u drugom setu, brejkom na samom startu. Ipak, Žang je na to imala odgovor u vidu dva brejka koja su joj donela izjednačenje.

U trećem setu ponovo Jastremska prva napada. Mlada Ukrajinka je u dva navrata imala po brejk prednost, ali to nije bilo dovoljno. Uporna Žang je pronalazila da se vrati u meč i na kraju brejkom u devetom gemu prelomi meč u svoju korist.

Titula u Lionu je treća za Žang u karijeri.