četvrtak, 25. april 2024.

Žang u finalu Liona

Kineska teniserka Šuai Žang plasirala se u finale WTA turnira u Lionu. Žang je u polufinalu savladala domaću predstavnicu Karolin Garsiju rezultatom 2:0, po setovima 6:2 7:5.

Fizička sprema kao i propuštene šanse bile su ključne u ovom duelu. Žang je na kraju uspela da iskoristi činjenicu da je njena protivnica imala jako naporan meč juče, a da je ona odmarala. U onim bitnim poenima je bila bolja i na kraju zasluženo pobedila.

U prvom setu obe igračice su imale svoje šanse. Garsija je u dva servis gema protivnice imala brejk lopte, slično kao i Žans. Razlika je samo što je Žang obe prilike iskoristila i sa dva brejka privela prvi set kraju.

Drugi set donosi nervozu sa obe strane. Žang je prva došla do brejka, ali ovog puta Garsija je imala odgovor. Kako je meč odmicao bilo je jasno da Garsija sve slabije i slabije igra, a ključni detalj meča bio je 11. gem kada je Žang napravila brejk i nakon toga odservirala za pobedu.

Za titulu u Lionu Žang će igrati protiv bolje iz duela Jastremska/Kiristea.