Završen jesenji deo Super lige, Novi Beograd u poslednjim sekundama sačuvao prvo mesto

Utakmicama devetog kola, u sredu je završen prvi deo sezone u Super ligi Srbije za vaterpoliste. U derbiju kola, vaterpolisti Novog Beograda pobedili su u gostima Šabac rezultatom 9:8, a gol koji je ekipu Vladimira Vujasinovića zadržao na prvom mestu na tabeli postigao je tri sekunde pre kraja Draško Gogov, najefikasniji strelac duela u Šapcu i možda najbolji igrač Novog Beograda u prvom delu sezone, kada se u obzir uzme da je nekoliko igrača propustilo određene utakmice u prethodnom periodu.

Novi Beograd je tako zadržao lidersku poziciju sa 25 bodova, dok Radnički iz Kragujevca ima samo bod manje, a Crvena zvezda je treća sa 22 boda. U preostala četiri duela devetog kola neizvesnosti nije bilo. Kragujevčani su pobedili Zemun 17:7, a u drugoj četvrtini su postigli osam golova. Vojvodina je dobro otvorila meč i na kraju pobedila Nais 11:6, Crvena zvezda je takođe u prvom poluvremenu otklonila sve dileme protiv Starog Grada i potom trijumfovala 12:6, dok je Partizan rutinski, rezultatom 16:7, porazio Banjicu.

Aktuelni šampion Srbije, Šabac, trenutno je četvrti na tabeli sa 18 bodova, dok Vojvodina ima 15, a Partizan 12. Zemun i Nais imaju po sedam, dok po bod imaju Stari Grad i Banjica.

Za razliku od Šapčana, koji će verovatno u narednim danima odmarati, a potom početi pripreme za nastavak sezone, koja počinje sredinom januara utakmicama u Regionalnoj ligi, vaterpolisti Novog Beograda, Radničkog, Crvene zvezde i Partizana odradiće poslednje pripreme pred finalni turnir Kupa Srbije, koji se igra za manje od nedelju dana.

Novi Beograd je poveo golovima Petra Tomića i Draška Gogova sa 2:0, posle pet minuta pigre. Smanjio je Đorđe Vučinić, da bi odmah uzvratio Nika Šušiašvili. Prednost gostiju uvećali su Gogov i Mateja Asanović, ali se domaćin nije predavao. Filip Gardašević je sa dva gola vratio neizvesnost, a u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Mateja Tonković je smanjio na 5:4.

Podjednako zanimljivo je bilo do samog kraja utakmice. Novi Beograd je ponovo došao do “+2”, kasnije su gosti vodili 6:5 i 7:6, ali je u poslednjem minutu Šabac uspeo da preokrene golovima Marka Jankovića i Vučinića, za vođstvo od 8:7 pred početak poslednjeg perioda. Sredinom odlučujuće četvrtine Miloš Ćuk je izjednačio, da bi gogov sa igračem više u poslednjim sekundama doneo pobedu gostima.

Upravo je on sa četiri gola bio najefikasniji, dok je Asanović dodao dva pogotka. Kod domaćih se istakao Vučinić sa tri, a Gardašević je postigao gol manje.

Vaterpolo Super liga Srbije – Deveto kolo

Šabac – Novi Beograd 8:9 (1:3, 3:2, 4:2, 0:2)

ŠABAC: Vukadinović, Eraković, Marković, Repanović, Tkač, Ilić, Vučinić 3, Gardašević 2, Janković 1, Tonković 1, Stojanović 1, Velkić, Ćetković. Trener: Nikolić

NOVI BEOGRAD: Rističević, Petrovski, Tomić 1, Bursać, Ćuk 1, Radulović, Gogov 4, Šušiašvili 1, Avramović, Mitrović, Nikolov, Asanović 2, Vlahović, Martinović. Trener: Vujasinović.

Radnički – Zemun 17:7 (2:2, 8:1, 4:4, 3:0)

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 6, Stanojević, Janković, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 3, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

ZEMUN: Tanović, Milošević, Marjanović 2, Vasiljević, Perković, Ljubenović 2, Mitrović 1, Mihailović, Jovanović, Popović 1, Andrejević, Vukazić, Srećković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

Vojvodina – Nais 11:6 (3:0, 3:3, 4:3, 1:0)

VOJVODINA: Gavrilović, Marić 2, Brešćanski, Mitrović 1, Tintor 1, Vasin 1, Prekogačić, Radovanlija 1, Tubić 1, Trkulja 1, Trapara, Gusarov 3, Popadić. Trener: Bilić.

NAIS: Lazić, Ćetković, Pavičić, Pošmuga, Đorđević 1, Milošević, Bolović 3, Kovačević, Živić 1, Šilj, Vasić 1, Beronja, Tomić, Stepanović. Trener: Saković.

Stari Grad – Crvena zvezda 6:12 (0:3, 1:5, 2:2, 3:2)

STARI GRAD: Ivanović, Popović, Arsin 1, Кovačević, Lazić 2(2), Spasić, Barbarez, Vasić, Sekulić 1, Lalić, Maljković, Aksentijević 2, Ilić, Gajić. Trener: Mijalkovski

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Кasum, Marković, Subotić 2(1), Milojević, Vićković, Basara 2, Vukićević 3, Šulc 2, Stojanović, Trtović 2, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

Partizan – Banjica 16:7 (4:2, 3:1, 4:2, 5:2)

PARTIZAN: Bulajić, Šofranac 2, Barać 3, Nešić, Skofild, Gak 1, Dimitrijević 2, Mitrović 2, Banović 1, Cvetković 3, Andrin 1, Bućan 1, Glušac. Trener: Korolija.

BANJICA: Cerović, Krstić 3, Mušikić 2, Bodiroga, Pavlović, Cvetković 1, Jauković, Gavrilović, Andrijašević, Čerkez, Janošević 1, Trpovski, Sokolovski. Trener: Nikolić.