četvrtak, 18. april 2024.

Zver večeri: Ovo je pravi tripl-dabl Kralja!

LeBron James je završio utakmicu sa 41 poenom, 13 skokova i 12 asistencija, a ekipa Cleveland Cavaliersa je postavila novi rekord NBA Plejofa u brisanju deficita na poluvremenu, koji je iznosio 25 poena! Kranji rezultat bio je 119-114 za Cavse koji su i u trećoj utakmici pobedili Indianu Pacers.

James je prestigao Kobe Bryanta na listi strelaca u Plejofu, i izjednačio još jedan rekord pobedivši 20 uzastopnu utakmicu u prvoj rundi.

Cavsi su uništili rekordno veče Paul Georga koji je imao 36 poena, 15 skokova i 9 asistencija.

Na poluvremenu je rezultat bio 74-49 za domaćina, prethodni najveći deficit koju je jedna ekipa uspela da stigne bio je 1948. godine i iznosio je 21 poen. James je postigao 13 poena u trećoj četvrtini i doveo Cavse na 91-84.