Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u finale mastersa u Sinsinatiju. Zverev je u drugom polufinalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:1, po setovima 6:4 3:6 7:6 (7:4).
ASTONISHING ALEX 😲
From a double break down in the decider, Zverev beats Tsitsipas 6-4, 3-6, 7-6 to reach the #CincyTennis final! pic.twitter.com/QH0XeE32EQ
— ATP Tour (@atptour) August 22, 2021
Tenis koji su prikazali Zverev i Cicipas je bilo dostojno velikog finala. Prvi set nam je doneo jednu jedinu brejk loptu, koju je iskoristio Zverev u petom gemu i tako stigao do vođstva.
Drugi set sjajno otvara Zverev brejkom, ali onda je usledila serija Cicipasa od četiri uzastopna gema koja su mu donela izjednačenje.
U tim trenucima momentum je bio na strani Cicipasa. Grk je leteo po terenu i sve mu je polazilo za rukom, a to je pratio i rezultat. Grk je imao još jednu seriju od četiri uzastopna gema koja su mu donela prednost od 4:1. Ipak, ni tu niej bio kraj, jer se Zvever razgoropadio i sjajnom igrom uspeo da anulira prednost Cicipasa i odvede treći set u taj brejk.
U taj brejku psihološka prednost je bila na strani Zvereva koji je to na kraju i iskoristio. Nemac je oduzeo tri puta servis protivnika i na kraju zasluženo otišao u finale gde ga čeka Rus Andrej Rubljov.
Finale je na programu u nedelju od 22:30.
Fotografija je preuzeta sa: https://www.atptour.com/

Preuzmite besplatno našu Android aplikaciju, preko koje možete brzo i jednostavno čitati naše najnovije vesti.