četvrtak, 28. mart 2024.

Zverev u finalu Ženeve

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u finale turnira u Ženevi, nakon što je pobedio Argentinca Federika Delbonisa. Rezultat je bio 2:1, po setovima 7:5 6:7 (6:8) 6:3 posle nešto više od dva i po sata efektivne igre.

Mogao je ovaj meč Zverev da reši mnogo ranije i ubedljivije, ali su ga oscilacije koštale dodatnog napora. Zverev je posle 15 minuta imao neverovatnih 5:1, ali je doživeo veliki pad u igri, te se Delbonis vratio na 5:5.
Ipak, konsolidovao se Nemac na vreme, te je prvi set uspeo da reši pre taj brejka.

I drugi set je bio u znaku Nemca koji je nastavio da dominira. Uglavnom je on prvi dolazio do brejkova, ali nikako nije uspeo da potvrdi stečenu prednost. Uspeo je Zverev nekako da se izvuče bez kazne u prvom setu, ali ne i u drugom, jer je uporni Delbonis drugi set osvojio u taj brejku.

Iako je Delbonis uspeo da osvoji drugi set, njegova igra u nastavku duela je bila loša. Bio je previše pasivan, a Zverev je to znao da iskoristi. Nemački teniser je bio agresviniji, konstantno je napadao i sa dva brejka rutinski priveo meč kraju.

Za titulu u Ženevi Zverev će igrati protiv Čileanca Nikolasa Jarija koji je nešto ranije pobedio Radua Albota.