četvrtak, 25. april 2024.

Zvezda sa sjajnom pobedom od 2:0 putuje u Prag!

Fudbaleri Crvene Zvezde ostvarili su veliku pobedu u prvom meču 3. kola kvalifikcija za Ligu Evrope sa 2:0 nad favorizovanom Spartom Prag. Tako je Zvezda ostvarila dva gola prednosti pred revanš, ali je jako važno i da nije primljen gol na domačem terenu. Zvezda je odigrala jako zrelo i Sparti iz Praga nije dozvolila da ozbiljno zapreti golu Borjana.

Utakmicu evropske Zvezde na stadionu  „Rajko Mitić“ je gledalo 32. 816 navijača. Zvezda je do prednosti došla nakon strašnih naleta i poništenog gola. Nakon faula, Kanga je idealnim pasom iz slobodnog udara uposlio Boaćija koji je bio brži od Dubravke i loptu je smestio u mrežu za 1:0 u 13 minutu. Isti igrači su bili akteri i kod drugog gola Zvezde samo je sada Boaći bio asistent, a Kanga egzekutor i to sjajnim šutem sa preko 20 metara, kada je loptu od prečke poslao u gol Sparte za 2:0 za Crvenu Zvezdu u 65 minutu. Mogla je Zvezda lako i do trećeg gola, ali je stativa bila saveznik Sparte, te je onemogućila Radonjića da postigne gol u debiju za Crvenu Zvezdu.