Zvezda upisala 3 boda na startu LE

Fudbaleri Crvene Zvezde su takmičenje u Ligi Evrope počeli na najbolji mogući način. Na stadionu Rajko Mitić su rezultatom 2:1 savladali ekipu Sporting Brage iz Portugalije.

U prvom delu igre nismo videli golove. U zadnjih 20tak minuta igra se rasplamsala i tada smo videli sva 3 gola. U 75. minutu Kanga je ubacio loptu iz kornera, a Rodić sjajno pogodio glavom za 1:0 za Zvezdu. Braga je samo nekoliko sekundi kasnije golom Galena poravlnjala rezultat 1:1. Gol odluke sa bele tačke postigao je Katai u 85. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe Mitiland i Ludogorec su podelili bodove. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a oba gola smo videli u prvom delu igre. U narednom kolu Crvena Zvezda će gostovati Ludogorecu u Razgradu, dok će Braga ugostiti Mitiland.