Wednesday, 06. August 2025.

t1x2.net

Vezanjak se vraća kući, potpisao za Flamengo nakon rastanka sa Arsenalom

Flamengo je zvanično potvrdio dolazak iskusnog veziste Jorginha, nakon što je ovaj raskinuo ugovor sa Arsenalom, objavljeno je u petak. Tridesettrogodišnji fudbaler napustio je londonski klub, gde je proveo kratko vreme nakon prelaska iz Chelsea u januaru 2023. godine.

Tokom svoje karijere u Arsenalu, Jorginho je zabeležio 79 nastupa i povremeno je nosio kapitensku traku, doprinoseći timu svojim iskustvom i liderstvom. Njegova uloga u sredini terena bila je ključna, kako u organizaciji igre, tako i u defanzivnim zadacima.

Iako je Jorginho internacionalno nastupao za reprezentaciju Italije, gde je sakupio 57 nastupa, on je rođen u Brazilu i sada se vraća u svoju domovinu. Ovaj potez predstavlja povratak korijenima i priliku da svoju karijeru nastavi na poznatom tlu.

Očekivanja od Jorginha u Flamengu su velika, a njegovo iskustvo na međunarodnoj sceni biće neprocenjivo za mladi tim koji teži ka osvajanju novih trofeja. Navijači sa nestrpljenjem iščekuju da vide kako će se snaći u novom okruženju i doprineti uspesima kluba.

Povezani članci

ODGOVORITE

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poslednje