četvrtak, 02. maj 2024.

Zvezda se plasirala u grupnu fazu LE

Crvena Zvezda se plasirala u grupnu fazu LE pobedom u meču plej of-a na neutralnom terenu nad Araratom sa 1:2.

Zvezda je povela u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon solo akcije Kataia koji je posle par dobrih driblinga uz dosta sreće iz bloka dao gol. Zvezda je duplirala vodstvo u 60. minutu kada je posle centar šuta El Fardu Bena odlično reagovao Falćineli i glavom sproveo loptu u mrežu. Pred gol Ararata je Zvezda imala stopostotnu priliku i kao kazna stigao je gol iz polukontre koji je postigao Lima koji je natrčao na odbitak posle šuta Otubanja. Nakon toga je Zvezda bez problema na iskustvo sačuvala prednost.

Zvezda će rivale u grupnoj fazi LE saznati već sutra nakon žreba u Nionu. Posle večerašnjih utakmica će se znati da li će biti u drugom ili trećem šeširu.