nedelja, 28. april 2024.

Amerikanac i dalje živi san, Kresi u finalu Monpeljea

Američki teniser Maksim Kresi ove nedelje igra možda i najbolji tenis u karijeri. Fantastični Amerikanac se plasirao u finale nakon što je savladao prvog nosioca Dansa Holgea Runea. Posle borbe koja je trajala dva sata i 36 minuta, Kresi je slavio sa 2:1, po setovima 7:5 6:7 (3:7) 7:6 (7:4).

Sve što tenis kao igra može da pruži viđeno je u ovom meču. Sjajni poeni, duge razmene, kratke razmene, neizvesnost, u svemu ovome je uživala publika u Monpeljeu.

Sam rezultat govori da je servis bio u prvom planu. Viđen je samo jedan brejk i to u prvom setu kada je Kresi čini se neočekivano došao do brejka i samim tim i seta.

U preostala dva seta brejka nije bilo. Rune nije dao da se isprovocira, nije pao u igri i u za njega perfektnom taj brejku uspeo je da izjednači.

Borba je najveća možda bila u trećem setu. Igralo se na sigurno i čuvao pre svega servis. U takvim okolnostima naravno da se otišlo u taj brejk koji ovog puta dobija Kresi rezultatom 7:4.

Kresi će u nedelju za titulu igrati protiv Italijana Janiksa Sinera koji je nešto ranije savladao domaćeg Artura Filsa.