utorak, 30. april 2024.

ATP Melburn: Nadal se vratio pobedom

Španski teniser Rafael Nadal uspešno je započeo takmičenje na turniru u Melburnu. Španac se vratio tenisu posle višemesečne pauze, a u drugoj rundi je savladal Litvanca Rikardasa Berankisa. Posle borbe koja je trajala 92 minuta Nadal je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:2 7:5.

Nije Nadal blistao danas, ali je pobedio. U prvom setu je igrao bez greške. Servirao je sjajno, veoma dobro koristio protivnikove mane i sa dva brejka osvojio prvi set.

U drugom setu je viđena dosta veća borba. Igra Nadala je znatno palao i to se momentalno odrazila na rezultat. Španac je u dva puta gubio svoj servis, ali na njegovu sreću iste probleme je imao i protivnik. Na kraju na suvi kvalitet Nadal pravi brejk u finišu drugog seta i izbegava potencijalnu dramu.

Sledeći protivnik Rafaela Nadala biće Holanđanin Talon Griekspor.