Benčić preokretom do finala u Berlinu

Švajcarska teniserka Belinda Benčić prva je finalistkinja WTA turnira u Berlinu. Benčićeva je u polufinalu savladala Grkinju Mariju Sakari sa 2:1, po setovima 6:7 (6:8) 6:4 6:4.

Teška, ali na kraju zaslužena pobeda Belince Benčić. Prvi set je bio klasičan WTA set gde je viđeno mnogo brejkova i preokreta. Bilo ih je tačno četiri, dva na obe strane, a prvi set je rešen u taj brejku koji Sakari dobija posle velike drame rezultatom 8:6.

U drugom setu Sakari je momentalno htela da slomi otpor protivnice. Imala je dve brejk lopte, no Benčićeva je to poništila i vratila se u meč. Švajcarkinja je samo nastavila tamo gde je stala, a prvu priliku u 10. gemu je znala da iskoristi. Brejkom u tom gemu došla je i do izjednačenja.

Odlučujući set sličan scenario. Velika borba, a ponovo je ključan bio taj deseti gem kada Benčićeva ponovo pravi brejk i odlazi u finale.

U velikom finalu Benčićeva će igrati protiv bolje iz duela Gof/Žaber.