petak, 03. maj 2024.

Bizarna povreda Kantera

Jedan od najboljih takozvanih „šestih“ igrača ove sezone u NBA Ligi, Enes Kanter, u meču sa Dalasom povredio se na krajnje čudan način.
Centar Oklahome je pre poluvremena ove utakmice udario rukom o stolicu, i tako polomio podlakticu. Oklahoma je dobila tu utakmicu rezultatom 109:98, a za sada se smatra da će Kanter odsustvovati sa terena 6 do 8 nedelja.

Kanter ove sezone u proseku po meču beleži 14.4 poena i 6.7 skokova. Predstavlja glavnu napadačku opciju od igrača sa klupe, i sigurno je da će njegovo odsustvo predstavljati hendikep za Oklahomu.
Možemo očekivati povećane minute za startnog centra, Stivena Adamsa, a pored njega, nešto veću minutažu će dobiti i bivši košarkaš Partizana, Žofri Lovernj, kao i Džeremi Grent, i Domantas Sabonis.