nedelja, 05. maj 2024.

Cicipas posle drame do drugog kola u Tokiju

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u drugo kolo turnira na Olimpijskim igrama, nakon što je savladal Nemca Filipa Kolšrajbera. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:3 3:6 6:3.

Pobeda za Cicipasa, ali do nje je došao dosta teže nego što se očekivalo. Prvi set Cicipas je rutinski rešio brejkom u četvrtom gemu.

Drugi set donosi dosta veću borbu. Kolšrajber nije odustao od svoje napadačke igre i igrao je sve bolje. Cicipas nikako nije mogao do brejka, a na kraju je i prvi poklekao. Neočekivano, Kolšrajber stiže do brejka u osmom gemu i kasnije izjednačuje na 1:1.

Osokoljen osvajanjem drugog seta Nemac je nastavio sa sjajnom igrom i u trećem. Brejkom je otvorio set i činilo se da ima sve u svojim rukama. Ipak, Cicipas se u pravo vreme budi. Sredinom seta prvo vraća brejk zaostatka, a onda u finišu seta pritiska protivnika i brejkom zatvara meč.

Cicipas će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tiafoa.