Engleski klub koji – Plymouth koji će u narednoj sezoni nastupati u trećem rangu takmičenja “League One” imenovao je novog šefa struke u vidu – Thomas Cleverley.
35-godišnji strateg je sa svojim novim poslodavcima potpisao ugovor u naredne tri sezone i dolazi kao “zamena” za – Miron Muslic koji je pre mesec dana otišao kako bi preuzeo nemačkli klub, Schalke 04.
“Od Mironovog odlaska i saznanja da je Tom dostupan, odmah smo ga identifikovali kao savršenu osobu za našeg sledećeg glavnog trenera i odmah smo započeli pregovore. Kada smo razgovarali sa njim, bio je potpuno usklađen sa vizijom i ambicijama kluba i bilo je jasno da je Tom pravi izbor za nas”, rekao je predsednik kluba – Simon Hallett.
Cleverley je u predhodnih 14 meseci predvodio – Watford, sa kojim je na 60 odigranih utakmica imao skor od – 20 pobeda, 14 remija i 26 poraza.