četvrtak, 02. maj 2024.

Da li Mineiro može do titule?!

Atletiko Mineiro je u pretposlednjem kolu Brazilske Serije A savladao goste iz Sao Paola rezultatom 2:1. Tako je ostavio tračak nade, da titula može da se vrati posle samo dve sezone u vetrine ovog kluba.

Utakmica je bila previše dosadna, a stekao se utisak da domaćinu nisu trebali bodovi. Gosti su igrali u nekim segmentima bolje, ali sve do 77.minutu kad je Hulk projektilom sa 25m načeo mrežu Sao Paola.

Gosti u 90.minutu dobijaju penal, nakon VAR intervencije. Siguran ekzekutor je Luciano, za 1:1.

Kada se mislilo da će Mineiro da se oprosti definitivno od titule, najbolji dvojac u ligi Hulk-Paulinjo pravi tika taku, ovoga puta asistent je Hulk, a strelac Paulinjo. Obojica su dobili žute kartone zbog skidanja dresa, ali to nije ni bitno jer se sa 3 boda Mineiro izjednačio sa Palmeirasom.

Palmeiras će imati šansu da potvrdi titulu sutra na svom terenu, kad će dočekati neugodan Fluminense. Ukoliko ne pobede, Mineiro će imati realne šanse da u poslednjem kolu napravi čudo!