subota, 04. maj 2024.

Danac prekinuo agoniju u Bazelu

Danski teniser Holger Rune doživljava možda i najteže trenutke u svojoj profesionalnoj karijeri. Mladi Danac je ušao u lošu seriju rezultata i pod velikim pritiskom igra ove nedelje u Bazelu gde brani titulu.

Na njegovu sreću uspešno je započeo odbranu titule, jer je uspeo posle preokreta da slavlada Miomira Kecmanovića. Rezultat je bio 2:1, po setovima 1:6 7:5 6:3.

Rune je ovom pobedom uspeo da se revanšira Kecmanoviću za nedavni poraz u Štokhlomu. I danas je bio na rubu poraza, jer je Kecmanović maksimalno izdominirao u prvom setu, a nakon toga i u drugom imao 4:3 uz servis. Na njegovu nesreću, Kecmanović to nije uspeo da iskoristi. Rune je uzvratio ribrejkom i momentum se potpuno okrenuo. Rune je zaigrao mnogo bolje i do kraja seta došao do još jednog brejka koji mu donosi izjednačenje.
Očekivano, samopouzdanje je otišlo jako visoko kada je Rune u pitanju, a jako nisko iz Kecmanovićevog ugla. Vidno je bio potresen srpski teniser koji gubi servis u čertvrtom gemu, a samim tim i meč.

Rune će u narednoj rundi igrati protiv Argentinca Sebastijana Baeza.