subota, 04. maj 2024.

De Minor i Sonego za titulu u Istbornu

Australijski teniser Aleks De Minor plasirao se u finale ATP turnira u Istobrnu. De Minor je u drugom polufinalau savladao Korejca Sonvua Kvona rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:6 (7:2).

Drugo polufinale je bilo više nego izjednačeno, ali na kraju kao pobednik izlazi iskusniji i hrabriji igrač.

U oba seta De Minor je bio taj koji je diktirao tempo. U prvom setu je napravio dva brejka uz jedan pretrpljeni, što je bilo dovljno za osvajanje prvog seta.

Drugi set sličan scenario. De Minor prvi dolazi do brejka, no uporni Korejac sve vraća i odvodi drugi set u taj brejk. Australijanac je ipak podigao nivo na viši nivo baš kada je trebalo. U taj brejku je sjajno riternirao i sa ubedljivih 7:2 osvojio drugi set i plasirao se u finale gde ga čeka Italijan Lorenco Sonego.