četvrtak, 02. maj 2024.

Đere lako do polufinala u Marakešu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale ATP turnira u Marakešu. Đere je u okviru četvrtfinala savladao Italijana Lorenca Musetiaj rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:2.

Šljaka je ipak šljaka i kada Đere za igra na crvenoj podlozi onda dolaze i rezultati. U prvom setu kritičan je bio start meča, jer je Đere u trećem gemu spasio tri brejk lopte. Nakon toga, srpski Đere je kaznio protivnika za propušteno, brejkom u šestom gemu koji je bio i prevaga u prvom setu.

Drugi set počinje slično kao i prvi. Đere je imao težak prvi servis gem i za razliku od prvog seta ovoga puta je izgubio servis. Museti je poveo sa 2:0, ali to je bilo sve od mladog Italijana, jer je Đere vezao čak šest gemova i zasluženo dobio meč.

Đere je za plasman u finale igrati protiv Slovaka Aleksa Molčana, a drugi polufinalni par čine Gofan/Korija.