četvrtak, 02. maj 2024.

Đoković lako protiv Hurkača za polufinale u Madridu

Srpski teniser Novak Đoković prvi je polufinalista Mastersa u Madridu. Đoković je u osmini finala savladao Poljaka Huberta Hurkač rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Bila je to rutinska pobeda za Đokovića koji polako, ali sigurno diže formu. Ova partija je možda i najbolja partija Đokovića od kada se vratio na teren. Sjajno je servirao, što pokazuju i procenti osvojenih poena na prvi i drugi servis (81% i 68%) i nije dao protivniku brejk loptu.

U prvom setu ključan je bio drugi gem kada je Đoković iskoristio manjak ritma kod protivnika za brejk. Taj brejk je na kraju bio i dovoljan za osvajanje prvog seta.

Drugi set donosi otprilike sličan scenario. Hurkač je konsantno bio pod pritiskom u svojim servis gemovima. Već u prvom se suočio sa brejk loptom koju je spasio, ali u petom gemu Đoković je napravio brejk koji mu je doneo pobedu.

Za plasman u veliko finale Đoković ce igrati protiv boljeg iz duela Nadal/Alkaraz.