Đoković po šesti put osvojio Rim

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters u Rimu. Nakon 1000. pobede u karijeri Đoković je osvojio Rim po šesti put, a u velikom finalu savladao je Grka Stefanosa Cicipasa. Posle borbe koja je trajala 98 minuta, Đoković je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:0 7:6 (7:4).

Perfektna nedelja iza Đokovića krunisana je velikom pobedom. Đoković je odigrao maestralno prvi set u kojem protivniku nije dozvolio niti jedan gem. Bila je to igra mačke i miša i Cicipas tu nije mogao ništa.

Očekivano, Cicipas je zaigrao mnogo bolje u drugom setu. Đoković je malo pao, a Cicipas to koristi i u četvrtom gemu pravi brejk. Imao je Grk još jednu priliku za dupli brejk, ali je nije iskoristio i za to je surovo kažnjen. U desetom gemu, kada je servirao za izjednačenje Cicipas je ispustio servis i tu se situacija naglo promenila. Đoković je preuzeo inicijativu i kasnije kroz taj brejk došao do velike pobede.

Titula u Rimu je 38. masters titula za Đokovića i sada je na +2 u odnosu na večitog rivala Rafaela Nadala.